Predstavujeme line up

Aj tento ročník sa môžete tešiť na tieto skvelé mená hudobnej scény.

KOLLÁROVCI

Kollárovci sú slovenská hudobná skupina. Vznikla v roku 1997 a ich hlavný zdroj repertoáru pozostáva zo slovenskej ľudovej piesne, ktorú sa snažia obohatiť a oživiť vlastnou hudobnou úpravou. Pochádzajú z malej goralskej obce Kolačkov v okrese Stará Ľubovňa. Kapelu tvoria piati členovia, z toho traja bratia Kollárovci. Nástrojové obsadenie tvoria husle. Saxofón, cimbal, akordeón, kontrabas a bicie. Základom ich repertoáru je ľudoví pieseň obohatená ich goralským temperamentom. Repertoár zahŕňa skladby aj z iných žánrov, ako je klasická hudba, populárna hudba, alebo vlastná tvorba, ktorá túto kapelu charakterizuje a odčleňuje od iných kapiel podobného žánru. 

DRIŠĽAK

Drišľak  známa „vychodňarska“ skupina, ktorá svojou temperamentnosťou, spevom a hlavne ľahučkým humorom zabáva ľudí nie len po Slovensku, ale raz za čas reprezentuje sa aj v zahraničí, možme spomenúť okolité Čechy, Poľsko, Ukrajinu, Rakúsko, Rumunsko, Chorvátsko, Španielsko. A pre naších rodákov v Londýne a trikrát už aj v USA. Hrá a spieva v tomto zložení: Sólo spev – Ján Jakubčin Ozembuch – Viliam Kalman Gitara – Pavol Antuš Husle – Ján Pankuch Basgitara Jozef Mašlej. Skupina Drišľak prvýkrát použila oficiálny názov 4.11.1988 v zoskupení ozembuch Viliam Kalman, harmonika Milan Bača a sólo spev, hovorené slovo Jozef Prosak, za krátky čas sa pridajú na jeden rok husle Juraj Tiňo, spev a gitara Ján Feničin a Pavol Antuš. 

MAFIA CORNER

Mafia Corner  Mafia Corner je slovenský spevák a hudobník, ktorý na Slovensku pôsobí od roku 2015. 

Nejde však o žiadneho nováčika, ale o úspešného speváka s dlhým radom hitov, ktoré určite netreba menovať. Piesne sa tešia obľube u všetkých generácií, o čom svedčí predovšetkým neustále rastúca sledovanosť v médiách a záujem verejnosti na internete. Fanúšikovia Mafia Corner môžeme nájsť vo všetkých generáciách, od detí cez strednú generáciu až po tých skôr narodených.

ŠČAMBA

Ščamba  Skupina Ščamba vznikla na prelome tisícročí za účelom zabávať a rozveseľovať ľudí. Radí sa do žánru medzi ľudovo-zábavno-humoristicko-dobrodružné :o).  Okrem veľkého množstva každoročne odohratých koncertov na Slovensku sa stihla ukázať aj na Morave, v Čechách, v Chorvátsku, Rumunsku a dvakrát v USA, kde zabávala tam žijúcich krajanov. Na svojom konte má štyri albumy: Perši raz, Sme tu zaš, Treci pokus a Ščamba 4. Raritou je,  že od svojho vzniku v roku 2000 hrá v pôvodnom zložení a skupina pochádza a stále žije v obci Trstené pri Hornáde.

ZBOJNÍCKA DRUŽINA 

Liptovskí zbojníci pod vedením kapitána budú vytvárať celý kolorit podujatia. Budú všade – na pódiu, aj mimo neho. Budú „prepadávať“, „zbíjať“ návštevníkov, pripútajú vyvolených na dereš, zavesia na hák…a počas celého festivalu budú nás všetkých zabávať. 

Program pre deti: Zbojnícky chodníček, na ktorom deti nájdu rôzne súťaže a môžu získať zbojnícky poklad. 

Pripravené sú súťaže v meraní sily a zručnosti. Súťaž v jedení bryndzových halušiek.

Zbojnícka škola tanca.

Zbojnícky dvor, kde návštevník bude môcť obdivovať rôzne remeslá a chutné jedlá.

X